TAUTOS LOBYNAS


Mūsų praeities beieškant

Laidų ciklas apie senuosius mūsų protėvių pėdsakus žmonijos istorijoje. Kokią vietą žemėje mes buvome užėmę, kaip mūsų senbuvystė atsispindi mokslinėje medžiagoje bei kultūriniame pavelde?
Laidų vedėjas ir organizatorius - Lietuvos istorijos ir etnografijos knygyno savininkas ir vadovas, Česlovo Gedgaudo fondo įkūrėjas ir vadovas Leopoldas Krušinskas. Laidos rodytos per Kauno „Init“ televiziją.


Tautos ženklai

„Pūkas-TV“ laidų ciklas apie gražius žmones ir ypatingus jų talentus.


Senovės paveldas ir dabartis

Pristatomos įvairios senovės lietuvių pasaulėjautos, mitologijos, religijos temos, pasakojama apie simbolius, apeigas, papročius, senovines dainas. Apsvarstomas viso ypatingo, senovinio mūsų paveldo ryšys su dabartimi, jo raiška šiandienoje, šiuolaikiniame pasaulyje.
Šiame skyriuje - „Virtualios edukacinės bibliotekos“ ciklo „Lietuvių etninė kultūra“ laidos „Protėvių pasaulėjauta ir dabartis“, kurias parengė tapytojas, VDA dėstytojas Virginijus Kašinskas; pasakojimai iš žurnalisto, rašytojo Ryčio Zemkausko laidų ciklo „Alchemija“, LRT laidų „Įžvalgos“, kurias rengia žurnalistas, kultūros antropologas Virginijus Savukynas ir kiti įrašai.


Liaudies menas. Amatai

Pristatomas laidų ciklas, kuriose tautodailininkė Asta Vandytė pasakoja apie lietuvių tradicines tautines juostas, jų rūšis, juostų audimo būdus ir paskirtį. Parengė tapytojas, VDA dėstytojas Virginijus Kašinskas.
Supažindinama su lino „keliu“, medienos, žievės apdirbimu, dirbiniais iš šiaudų, puodų žiedimu, juodąja keramika, tradicine skulptūra, lietuvių kryždirbyste, žvakių liejimu ir daug kitų amatų.
Pristatomas Upynos liaudies amatų muziejus, apie kurio turtus pasakoja  kraštotyrininkas Klemensas Lovčikas. Parengė Virginijus Kašinskas.

 
Etnokultūros ratas

Laidų ciklas apie lietuvių etninę kultūrą iš LRT archyvų.

 


Senovinės apeigos ir šventės šiandien

Pristatomos tapytojo Virginijaus Kašinsko laidos apie atgaivinamas senąsias šventes - Jorę, Užgavėnes, Vėlines, Žolinę; taip pat apie saulės palydėjimo apeigas.
Rodomos šiuolaikinės jungtuvės, švenčiamos su senovinėmis apeigomis.
Liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė pasakoja apie Velykų papročius.

 


Liaudies šokiai

Laidelės, kuriose supažindinama su tradiciniais lietuvių liaudies šokiais ir mokoma juos šokti. Grečenikė, Žemaitukas, Šeinas, Dirižablis, Padispanas, Cicelikė Marcelikė ir kiti.

Išmokime šokti visi!

 

 

Tautos lobynas         Geroji Naujiena         Dainos Lietuvai         Meniniai filmai         Vydija